I. Dřevěné Kravaty

Naše dřevěné kravaty Woo Tíe 2.0 nabízejí čtyři tvarové možnosti. Délka kravat je přibližně stejná okolo 50 cm. Šíře kravaty v nejužším bodě, pod ozdobným uzlem je do 2 cm a šířka spodní části kravaty se liší podle typu kravaty. krall

Ozdobné uzly jsou nedílnou součástí našich kravat a právě v nich spočívá jedna z našich největších výjimečností. Těšit se můžete na jeden z pěti druhů.

 

II. Výroba

Dřevěné kravaty jsou DSC07115vyráběné ručně a s láskou, především pravou rukou. Výroba jednotlivých dřevěných kravat je samostatná, a tudíž je každá kravata originál. Naše kravaty se skládají ze šesti dílů dřeva, které jsou odděleny mezerou, tak aby došlo k přizpůsobení kravaty k tělu ve stoje a sedě, dřevěného uzlu, který má odlišnou tloušťku než zbylá část kravaty, pravé hovězí usně, brokátových nebo saténových pásků kolem krku, kovových spon a opaskových šroubků.

Dřevo podléhá 5 stupňovému broušení a následnému napouštění olejem. Po napouštění probíhá několikadenní zahřívání a chladnutí dřeva tak, aby došlo k maximálnímu nasáknutí dřeva olejem a tím eliminování nežádoucího zbarvení například cizí kapalinou. Následně se kravaty lepí na drsnější stranu předem upravené hovězí usně. V závěrečné fázi se kravaty kompletují se šroubky a s brokátovými pásky. Výroba podléhá přísným podmínkám s maximálním důrazem pro detail. Kravaty jsou v průběhu výroby několikrát přebrušovány, k dosažení maximálního lesku se kravaty dolešťují hovězí kůží.

DSC07123

III. Dřevo

_MG_5662Série kravat Woo tie 2.0 je vyrobená z:

  1. jilmu – středně tvrdé dřevo,
  2. třešně – tvrdé dřevo,
  3. buku – tvrdé dřevo,
  4. dubu – velmi tvrdé dřevo,
  5. olše – měkké dřevo,
  6. jasanu – tvrdé dřevo.

 

Dřevo je přírodní a stále pracující materiál, který vlivem vnějších podmínek a času může částečně změnit (ztratit) některé vlastnosti např: barvu, lesk, hladkost materiálu a jiné. I když jsou některé kravaty vyrobené z velmi tvrdého dřeva, stále je to jen dřevo, Které nepatří k těm nejpevnějším materiálům. Při užívání kravat je proto nutné se vyvarovat např: pádu kravaty, nárazu na ostrý předmět jako může být roh stolu, na poškrábání kovovým či jiným předmětem, máčení kravaty do vody či polití jakýmkoliv nápojem, zapálení a jiné možné vlivy způsobující deformace.

Dřevěná část kravaty je napuštěná kvalitním kokosovým olejem a v případě polití by po rychlém usušení kapalina neměla zanechat žádné stopy na dřevu. Na kůži se mohou vytvořit mapy, jejichž odstranění je velmi obtížné.

IV. Hovězí usně

Jedná se o přírodní produkt nejvyšší kvality. Kůže se skládá z hrubé a hladké strany. Hrubá strana je využita pro nalepení dřevěné části a hladká strana je zachována jako pohledová. DSC07129Hladká strana kůže vykazuje v místě ohybu známky jemného zmačkání. Tato deformace je přirozenou vlastností kůže a kravaty. Na zadní straně kravaty, pohledové straně kůže najdete vyražené logo Wooden Trees.

DSC07110

Hrany kůže jsou po seříznutí ošetřeny speciální barvou. Pokud by Vás zarazila malá šířka kůže v místě, kde dřevěná část kravaty navazuje na dřevěný uzel, nemusíte se zde obávat žádných problémů s natržením. Při zátěžových zkouškách jsme testovali užší proužky kůže a nebylo možné je roztrhnout bez použití ostrých předmětů. Kůže je přírodní materiál a pro to je opět dobré se starat také o kůži, aby zůstala stále pružná a zachovala si lesk a barvu.

Zachování vlastností kůže docílíte občasným nakrémováním speciálními přípravky na pravou kůži. Vyvarujte se styku kůže s ostrými předměty, aby nedošlo k naříznutí kůže. Po naříznutí ztrácí kůže většinu své pevnosti a oprava je skoro nemožná. Do kůže je možné udělat rýhu například nehtem, propiskou v podstatě jakýmkoliv předmětem s použitím větší síly. Vzniku rýh se můžete částečně vyvarovat kvalitní péči, především zachováním její pružnosti. Kůže je také náchylná na veškerou kapalinu a při polití může zanechat menší či větší skvrny.

V. Opaskové šroubky

WOOtie-57Šroubky jsou pevně spojeny s dřevěným uzlem a přelepeny kůží. Opaskové šroubky slouží k přidělání pásků kolem krku a je vhodné je při prvním použití velmi dobře utáhnout a v průběhu používání kravaty občas ověřit jejich utažení, aby nedošlo k jejich ztrátě.

 

 

 

 

VI. Pásky kolem krku

Dřevěné kravaty Woo Tie 2.0 DSC07148jsou doplněny čtyřmi druhy velmi kvalitních brokátových pásků a jedním druhem kvalitního saténového pásku. Pásky opatřeny kovovými sponami a posuvnou osmou byly speciálně pro dřevěné kravaty Woo Tie 2.0  ušité v dílně Mfashion v Olomouci

Český brokát je velmi třepivá látka, a proto doporučujeme upravovat délku pásku co nejméně, aby nedošlo k jejímu prodření. Pásky lze utahovat pouze pomocí utahovací osmy nikoliv pomocí stříhání nebo řezaní. Přeříznutí nebo přestřižení pásku by vedlo k jejímu roztřepení, jehož řešením by mohlo být pouze komplikované sešití.

DSC07136

Pásky jsou opatřeny dírkami, pomocí kterých se pásky připevňují přes šroubky ke kravatě. Tato manipulace se může zdát složitější, ale prakticky poatáčí to udělat pouze jednou. Dírky jsou opět šité v dílně přímo na míru, a proto se nepokoušejte a jakoukoliv úpravu upevňovacích dírek. Od každého druhu máme pouze omezený počet kusů, a proto může být výběr postupem času menší.DSC07135